Jak przygotować pojazd do lata

Jak przygotować pojazd do lata

Posiadając auto lub motocykl musisz pamiętać o przygotowaniu go gdy pory roku się zmieniają. Przygotuj swój samochód na letnie upały, korzystając z naszych wskazówek. Dzięki nim jazda będzie przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Zadbaj o klimatyzacje i uzupełnij płyny

Ważne jest, aby mieć sprawny system chłodzenia i klimatyzacji, zwłaszcza latem. Upewnij się, że układ chłodzenia jest sprawy napełniony odpowiednią ilością płynu chłodzącego. Sprawdź wszelkie otwory wentylacyjne czy są wolne od brudu, ponieważ zablokowanie przepływu powietrza w aucie może spowodować przegrzanie samochodu.

Upewnij się, że Twój system klimatyzacji działa prawidłowo. Jeśli masz wątpliwości czy działa prawidłowo to może warto naładować go i przygotować do lata. Pomyśl o tym już wczesną wiosną. Unikniesz wtedy kolejek. Motocykliści nie mają problemu z klimatyzacja ale podobnie jak kierowcy aut, powinni sprawdź inne płyny jak ten w układzie hamulcowym i skrzyni biegów. Może warto wymienić olej? Warto zapoznać się z ofertą oleje millers Wrocław. Pamiętaj, że nawet drobiazgi decydują o komfortowej i bezpiecznej jeździe.

Wymiana opon i innych podzespołów

Jeśli jeździsz na oponach zimowych, to oczywiście nadszedł czas, aby wymienić je na opony całoroczne lub letnie – oba rodzaje są sztywniejsze i lepiej radzą sobie na gorącym asfalcie. Równie ważna jest równie rotacja opon, czyli proces zmiany przednich i tylnych opon. Poprawi to osiągi i bezpieczeństwo twojego samochodu w cieplejszych miesiącach. Monitoruj ciśnienie w oponach Rosnące temperatury mogą zwiększyć ciśnienie w oponach. Oznacza to, że prawidłowe wartości przy wiosennej lub zimowej jeździe, nie sprawdzą się w lecie. Sprawdź swoje opony pod kątem pęknięć i wybrzuszeń. Może wart wymienić opony na nowe? Jeżeli już mowa o wymianie to warto sprawdzić inne podzespoły. Często po zimie trzeba wymienić klocki hamulcowe, a w przypadku jednośladów np.: rozrusznik motocyklowy lub przewody hamulcowe.

A może nowy samochód na lato?

Jeśli uważasz, że tego lata twój samochód nie poradzi sobie z upałami to może pora na zmianę auta. Dobre auto nie musi być nowe. Jest wiele ciekawych możliwości zakupu nowego pojazdu. Teraz bardzo popularne jest ściąganie aut z zagranicy. Kalkulator kosztów, który bez problemu znajdziesz w sieci pokaże ci, że jest to opłacalne i łatwe do przeprowadzenia. A może potrzebujesz auta typowo letniego. Rozsuwany dach i wiatr we włosach to uczucie, które da ci wolność i niezależność. Na pewno nie skończy się na jednej przejażdżce.