Jakie części do auta warto kupić za granicą?

Jakie części do auta warto kupić za granicą?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre części samochodowe są w Polsce tak drogie, podczas gdy kilkaset kilometrów dalej można dostać je nawet połowę taniej? Niestety, ale zdecydowana większość podzespołów jest produkowana za granicą, a polscy sprzedawcy nie boją się narzucać wysokich marż.

Rozruszniki i elementy silników

Pierwszą kwestią, na którą chcemy zwrócić uwagę w naszym dzisiejszym artykule, są elementy składowe silnika i podzespoły nietypowe, jak np. rozrusznik motocyklowy. Zdarza się, że w Polsce zakup niektórych części jest nawet całkowicie niemożliwy, a okres oczekiwania na sprowadzenie danego elementu z zagranicy przez właściciela sklepu jest niewyobrażalnie długi. Z tego powodu dużo lepszym rozwiązaniem jest samodzielne znalezienie i zamówienie potrzebnej części np. u zachodniego dostawcy. Wysłanie paczki do osoby prywatnej jest bowiem zwykle traktowane priorytetowo, ponieważ poszczególny firmy czekają często, aż zamówienie osiągnie daną wartość lub wielkość.

Światła samochodowe

Kolejne podzespoły, które zdecydowanie bardziej opłaca się sprowadzić zza granicy, są profesjonalne światła do jazdy dziennej - Wrocław czy Warszawa, w sklepach w każdym mieście ceny tego typu części są często dość mocno przesadzone. Fakt ten wynika przede wszystkim z marży, którą narzuca i producent, i sam właściciel sklepu. W Polsce nie mamy niestety zbyt wiele zakładów, które produkują akurat te podzespoły, dlatego tak czy siak są one zazwyczaj sprowadzane z zachodu. To od ciebie zależy, czy kupisz je w swoim mieście, czy poświęcić nieco więcej czasu i postarasz się znaleźć odpowiedni model za granicą. Następnie wystarczy zamówić kuriera lub zorganizować inny transport, a uda ci się zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy!

Kup całe auto!

Oczywiście za granicą warto kupić nie tylko poszczególne podzespoły samochodowe, ale również…całe auta! Ceny np. na zachodzie są znacznie korzystniejsze, niż w polskich salonach czy komisach. Dotyczy to co prawda wybranych modeli, jednak mimo wszystko na samochodach sprowadzanych zza granicy można zbić naprawdę dobry interes. Nie bez powodu w końcu sprowadzanie samochodów z Niemiec, Belgii czy USA stało się w ostatnim czasie tak popularne. Jeśli zatem masz czasowe i finansowe zasoby, aby zorganizować podobne przedsięwzięcie, nie wahaj się ani chwili!

Pamiętaj, aby przed dokonaniem zakupu dokładnie sprawdzić sprzedawcę, z którego oferty zamierzasz skorzystać. Zwroty czy reklamacje składane za granicą mogą być bowiem niezwykle skomplikowane, a ich rozpatrywanie trwać długie tygodnie.