Kultura z Dalekiego Wschodu

Kultura z Dalekiego Wschodu

Kultura europejska w wielu krajach jest dość analogiczna. Oczywiście znajdziemy pewne różnice pomiędzy wschodnią, a zachodnią częścią naszego kontynentu. Nie da się jednak ukryć, że nawet przy porównaniu Polaków i Hiszpanów możemy doszukać się kilku podobieństw. Zdecydowanie inaczej jest w przypadku, w którym zestawimy ze sobą Europejczyków oraz przedstawicieli Dalekiego Wschodu.

Dążenie do perfekcji

Szczególnie w nieco mniejszych krajach od największego ośrodka w regionie czyli Chin, możemy dostrzec bardzo silny pracoholizm. Czy wynika on z chęci zarobienia większych pieniędzy? A może dobra atmosfera w firmie sprawia, że chętniej poświęcamy zdecydowanie więcej czasu i energii, niż mogłoby być to wymagane w Polsce czy innych krajach europejskich? To oczywiście mogą być pewne czynniki, jednak z pewnością nie najważniejsze. Na pierwszym miejscu po prostu trzeba postawić honor i szacunek do starszego pod kątem stażu. Ma to odzwierciedlenie zarówno w pracy, jak również w domu rodzinnym. Właśnie to jest główny powód, dla którego auta z Japonii czy też technologia koreańska cieszą się taką popularnością oraz niezawodnością, jeżeli chodzi o postrzeganie na całym świecie.

Nie tylko wielkomiejski zgiełk

Zarówno Chiny, jak również Japonia oraz Korea Południowa kojarzą się z gigantycznymi wręcz miastami na małej powierzchni. Wielomilionowe metropolie nikogo tam nie dziwią, wskutek czego przyjęło się sądzić, że nie znajdziemy tam nic więcej poza wielkimi blokami. Nic bardziej mylnego. Kultura dalekowschodnia, pomimo wcześniej wspomnianego dążenia do perfekcji, charakteryzuje się również chęcią znalezienia harmonii. Często poszukuje się ją w specyficznie zaprojektowanych środowiskach naturalnych. Ogrody japońskie cieszą się stale rosnącą popularnością nie tylko w Japonii, ale również w innych miejscach na całym świecie.

Najważniejsze zabytki

Odchodząc nieco od standardowych atrakcji turystycznych Tokio oraz Seulu, warto przede wszystkim wyróżnić górę Fidżi. Jest to niesamowicie majestatyczna oraz wyróżniająca się na tle japońskiego krajobrazu góra. Według wielu wierzeń stanowi ona najważniejszy punkt na mapie całej Japonii. Polecamy również wybór pociągu Shin-kanzen do podróży. Potrafi on rozwinąć prędkość sięgającą trzystu kilometrów na godzinę!