Na co zwrócić uwagę, wybierając kask crossowy?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kask crossowy?

Kask crossowy stanowi kluczowy element wyposażenia każdego wielbiciela jazdy na jednośladzie. Zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy na crossie – a to właśnie ono powinno odgrywać główną rolę w tym sporcie. Istnieje wiele parametrów, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru kasku crossowego. Jakie to parametry?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kaski crossowe dostępne są w sklepach w wielu wariantach i w szerokim przedziale cenowym. Wybór idealnego modelu powinien opierać się o najważniejszy aspekt, jakim jest bezpieczeństwo. Kask crossowy powinien posiadać różnego rodzaju certyfikaty potwierdzające, że pozytywnie przeszedł testy producenta. Wysokojakościowy kask spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i zapewnia użytkownikowi maksymalną ochronę w przypadku niebezpiecznej sytuacji na drodze – a ta może zdarzyć się zawsze. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że motocross jest sportem wymagającym, a kask crossowy użytkowany jest w niebezpiecznych, często mało sprzyjających warunkach. Dlatego powinien być wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów.

Kaski crossowe – liczy się również wygoda

Wybierając kask crossowy, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego certyfikaty, ale także na wygodę użytkowania. Kask powinien być dobrze dopasowany – nie może być ani za ciasny, ani za luźny. Musi stabilnie leżeć na głowie, nie powodując niekomfortowego ucisku. Aby kask spełniał swoją rolę, powinien posiadać regulowane paski pod brodą, umożliwiające jego optymalne dopasowanie. Istotna jest również waga kasku. Jeśli będzie on zbyt ciężki, podczas dłuższych tras może powodować uczucie zmęczenia szyi, a nawet dolegliwości bólowe. Nie bez znaczenia są również materiały, z których został wykonany kask. Ewentualny system wentylacji zapewnia maksymalny komfort termiczny podczas jazdy na jednośladzie.

Wygląd również ma znaczenie

Pomimo tego, że podczas jazdy na motocrossie bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem, wcale nie oznacza to, że nie warto zwracać uwagi na wygląd kasku. Wręcz przeciwnie – wybór modelu, który odpowiada preferencjom użytkownika, sprawia, że podczas jazdy czuje się on pewnie i komfortowo. Jeśli chodzi o ceny kasków crossowych, są one bardzo zróżnicowane. Coś dla siebie bez większego problemu znajdą zarówno wielbiciele budżetowych rozwiązań, jak i modeli z najwyższej półki. Kaski crossowe dostępne są na rynku w różnych cenach, wzorach i kolorach, co oznacza, że każdy użytkownik ma szansę znaleźć taki, który w stu procentach będzie odpowiadał jego potrzebom i oczekiwaniom.