Nietypowe usługi z branży transportu

Nietypowe usługi z branży transportu

Hasło "usługi transportowe" kojarzą się zazwyczaj po prostu z przewiezieniem czegoś z punktu A do punktu B. Tak naprawdę kryje się jednak za nimi znacznie więcej, a ten artykuł doskonale Ci to udowodni. Przedstawiamy trzy nietypowe usługi z branży transportu, które zwróciły ostatnio naszą uwagę. Sprawdź!

Przeprowadzka bez stresu

Pierwsza z usług, której przyjrzymy się tutaj nieco bliżej, to profesjonalne przeprowadzki biur. Wrocław, Poznań, Kraków czy Warszawa, można skorzystać z nich na terenie całego kraju, a nawet za granicą. To jednak tylko początek, wyróżników jest znacznie więcej. Co zatem odróżnia takie przeprowadzki od usług, które można spotkać wszędzie? Przede wszystkim diametralnie inne podejście, nastawione na maksymalny komfort Klienta. Taka usługa jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb przeprowadzanej firmy. Obejmuje nie tylko bezpieczny załadunek, rozładunek i transport. Do każdego zlecenia gwarantowane jest także darmowe dostarczenie bezpiecznych pojemników do przewozu dokumentów czy akt z możliwością plombowania oraz kartonów do przeprowadzek. Sama usługa może być z kolei zrealizowana również w weekend lub w godzinach nocnych. Wszystko po to, by nie ingerować w pracę biura.

Transport cennych instrumentów

Kolejna usługa to coś prawdziwie nietypowego, a mowa tutaj o wyspecjalizowanym transporcie pianin i fortepianów. Nie trzeba być obeznanym z tematem, by domyślić się, że przewożenie takich instrumentów wiąże się z wieloma trudnościami i sporym ryzykiem. Są one bowiem nie tylko ciężkie i duże, ale także niezwykle delikatne, kosztowne, a często wręcz bezcenne oraz unikalne. Zaszkodzić mogą im nie tylko wstrząsy, ale także nadmierna wilgotność czy wibracje wynikające z nieprawidłowego zabezpieczenia. Ze względu na te czynniki powstał profesjonalny transport fortepianów. To usługa, która gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo instrumentu. Wszystko dzięki wieloletniemu doświadczeniu świadczących ją fachowców.

Przedstawicielstwo dla firm transportowych

Na koniec coś całkiem innego, czyli usługa przedstawicielstwa na terenie krajów takich jak Francja, Włochy, Holandia czy Austria. To niezwykle wygodna opcja dla polskich firm transportowych działających za granicą. Dzięki niej mogą one w łatwy sposób zadbać o dostosowanie się do przepisów obowiązujących na terenie danego kraju. Również tych, które wprowadziły znacznie zmiany w kwestiach takich jak płaca minimalna we Francji. Przedstawiciel transportu zadba o przechowywanie najważniejszych dokumentów i przedłożenie ich w razie kontroli oraz dopilnuje tego, by do firmy zlecającej trafiły przypomnienia o brakach w dokumentacji kierowców. Będzie także reprezentować przedsiębiorstwo w trakcie kontroli i będzie pełnić funkcję pośrednika pomiędzy firmą, służbami i kierowcami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usługach transportowych, koniecznie zajrzyj do poprzedniego wpisu na naszym portalu. Dowiesz się z niego o rozwiązaniach jeszcze bardziej nietypowych, choć nadal mających bezpośredni związek z branżą. Zapraszamy!