Umiejętności mechanika, o których nie masz pojęcia!

Umiejętności mechanika, o których nie masz pojęcia!

Mechanik to zawód, który przez większość osób oceniany jest bardzo zerojedynkowo: osoba naprawiająca pojazdy mechaniczne. Niewiele ludzi ma świadomość, że mechanicy są także skarbnicą wiedzy w innych dziedzinach. To świetni doradcy z zakresu spraw związanych z motoryzacją. Na czym oprócz naprawy samochodu zna się mechanik?

Prowadzenie biznesu w branży samochodowej

Mechanicy bardzo często posiadają własne warsztaty i prowadzą działalność gospodarczą. Mając na swoim koncie lata doświadczenia z zakresu prowadzenia firmy w branży motoryzacyjnej, są w posiadaniu imponującej wiedzy. Dobry mechanik potrafi nie tylko naprawić samochód, ale także pomóc w wyborze konkretnego auta, doradzić w kwestii księgowości i dokumentacji, a także dobrać odpowiedni program do wypożyczalni samochodów lub inną, ciekawą platformę do prowadzenia biznesu. Zdecydowanie warto z tej wiedzy skorzystać, dlatego jeśli planujesz otwarcie podobnej działalności, zapytaj o zdanie swojego mechanika!

Obsługa klienta

Mechanicy co prawda na codzień zajmują się naprawianiem aut, ale temat kontaktu z klientem nie jest im obcy. Przedstawiciele tego zawodu muszą codziennie spotykać się z klientami, ustalać z nimi szczegóły i rozliczać się z wykonanej pracy. I chociaż posiadają zazwyczaj oprogramowanie dla warsztatów samochodowych, przed obsługą klienta uciec nie mogą. Mechanicy to zatem prawdziwa skarbnica wiedzy z zakresu zbijania obiekcji, negocjacji oraz rozmów z trudnymi i wymagającymi klientami. Zdecydowanie warto z tej wiedzy skorzystać, ponieważ w obsłudze klienta istnieją aspekty wspólne dla każdej branży.

Branża transportowa i logistyczna

Dobry mechanik to osoba doświadczona, która miała okazję współpracować z przedstawicielami różnych firm. Z usług warsztatu samochodowego korzystają zarówno osoby prywatne, jak i taksówkarze czy właściciele firm z branży transportowej i logistycznej. Wszystkie auta się psują i bardzo często bez interwencji mechanika nie pojadą dalej. Pewnie zdziwisz się, że mechanik będzie np. wiedział, jak wypełnić cmr? Otóż właściciele warsztatów samochodowych przyjmują różnych klientów, z którymi rozmawiają i wymieniają doświadczeniami na temat biznesu motoryzacyjnego

Mechanik samochodowy to zawód kojarzony jedynie z naprawą samochodowych usterek. To oczywiście błędne myślenie, ponieważ przedstawiciele tego zawodu posiadają bardzo szeroką wiedzę również z innych zakresów motoryzacji. Jeśli masz swojego zaprzyjaźnionego mechanika, przekonaj się sam i sprawdź jego dodatkowe umiejętności!