Usługi transportowe i motoryzacyjne - wsparcie dla Twojej firmy

Usługi transportowe i motoryzacyjne - wsparcie dla Twojej firmy

Wiele biznesów, niezależnie od wielkości, potrzebuje wsparcia w zakresie transportu towarów lub osób. Na szczęście istnieją liczni usługodawcy, którzy w swojej ofercie posiadają usługi samego przewozu, albo wypożyczenia auta firmie. Przyjrzyjmy się zatem dostępnym opcjom, aby dobrać jak najlepszy ofertę, dostosowaną do twoich potrzeb.

Wypożyczenie samochodu osobowego

W każdym większym mieście będziesz mieć możliwość wypożyczenia samochodu na godziny lub dni. Wiele tego typu wypożyczalni decyduje się na udostępnianie aplikacji i innych internetowych rozwiązań, aby umożliwić automatyzacją pracy i zmniejszyć konieczność zatrudniania pracowników oraz wynajmowania przestrzeni do obsługi klienta. Taki program dla wypożyczalni samochodów jest zwykle bardzo prosty w obsłudze, dlatego nie sprawi problemu żadnemu kierowcy.

Tego typu usługi zazwyczaj przydają się wszystkim tym, którzy zatrudniają pracowników przemieszczających się w terenie, poza miejscem zamieszkania. Dzięki temu na przykład przedstawiciele handlowi mogą swobodnie poruszać się po całej Polsce, a w ramach transportu międzymiastowego korzystać z tańszych, zbiorowych opcji.

Przewóz towarów w kraju i za granicą

Trochę inaczej wygląda sytuacja przewozem towarów. To, komu się najlepiej zaplanować wszystkie trasy oraz dostawy, w zależności od rodzaju działalności firmy. Na wstępie także jest się zastanowić czy zatrudnieniem własnych kierowców, czy raczej jednoimienny firmę, która przyśle samochód z kierowcą, i to ten człowiek przejmie swoje barki opiekę nad transportem

Jeżeli zdecydujesz się pierwszy wariant, musisz pamiętać o dochowaniu wszystkich niezbędnych formalności. Twój Kierowca musi być przeszkolony z tego, jak przewozić dany rodzaj towarów, a także jak wypełnić CMR. Problemy mogą pojawić się również, kiedy samochód ulegnie awarii, a firma wynajmujące samochód nie oferuje kompleksowej opieki.

Opieka nad firmowym autem

Niektóre firmy decydują się również na zakup samochodu na kredyt lub w leasingu. W takim przypadku musisz zadbać o odpowiednio opiekę nad pojazdami, które masz w swojej flocie. Najlepiej wybrać do współpracy mechanika, który jest godny zaufania, ma odpowiednie kwalifikacje oraz sprzęt, aby szybko i skutecznie udzielić niezbędnej pomocy.

Ponieważ nowoczesne samochodem wyposażone są w komputery pokładowe, sprawdź, czy zakład, do którego się udajesz, posiada odpowiednie oprogramowanie dla warsztatów samochodowych. To zawsze ułatwia diagnostykę i pozwala na szybsze zidentyfikowanie i naprawienie problemu.