Zadbaj o swój samochód na wiosnę!

Zadbaj o swój samochód na wiosnę!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dla większości z nas – prawdziwych pasjonatów czterech (albo dwóch!) kółek –  zaczyna się więc letni sezon. Czas zmienić opony, zrobić wiosenne porządki w garażu, odświeżyć tapicerkę czy wymienić płyn do spryskiwaczy. Co jeszcze warto dopisać do listy rzeczy do zrobienia...? Odpowiadamy!

Zadbaj o karoserię

Miesiące wiosenne warto przeznaczyć na renowacje, przeglądy i zmianę designu – by w ciepłe, bardziej kolorowe i przyjemne dni, dostosować swój pojazd do warunków pogodowych i panującej wokół atmosfery. Niektórzy wprawdzie swoje prace kończą na wymianie opon oraz wizycie na myjni w celu spłukania ewentualnych pozostałości po soli, którą sypano drogi, jednak gros pasjonatów na tym nie kończy, a zaczyna zabawę. Po przejeżdżonym sezonie zimowym warto sprawdzić stan karoserii, w tym lakierów (szukaj: blacharstwo, lakiernictwo – Warszawa - Ursynów), patrząc na nasze pojazdy pod kątem estetycznym i praktycznym – technicznym. Bo czy aby na pewno niczego nie dotknęła korozja? Ta najczęściej dotyka drzwi, błotników i pokrywy bagażnika. Warto o tym pamiętać.

To, co najważniejsze – nie tylko akumulator

Po tym, gdy samochód w czasie jazdy dogrzewany był zimą z pomocą systemów grzewczych, warto sprawdzić, jak się mają nasze akumulatory. Wrocław to przykład miasta, w którym znajdziesz fachowca, który sprawdzi, czy na pewno urządzenie jest jeszcze sprawne. Do podstawowych zadań należeć będzie również kontrola stanu oleju oraz czyszczenie i uzupełnianie klimatyzacji przed sezonem letnim, by przygotować się na nadchodzące upały. Co jeszcze? Oczywiście przegląd oraz upewnienie się co do aktualnego ubezpieczenia. Warto również rzucić okiem na sprawność układu hamulcowego, skontrolować po zimie amortyzatory.

Sprawy małe, acz przyjemne

One również są ważne i mają niebagatelne znaczenie, bo przecież odpowiadają za o nasz komfort psychiczny. Tak oto  poprawić nam humor na wiosnę mogą wszystkie gadżety – nowe dywaniki gumowe, wycieraczki, odświeżacze czy pokrowce na fotele. A może oświetlenie pod siedzeniami bądź dodatkowe głośniki (basy)...? Niezależnie od tego, za cos się zabieramy, postawmy na skrupulatność oraz czerpanie z tego przyjemności; w końcu inwestujemy w swoje bezpieczeństwo oraz własną satysfakcję. Nie czekajmy również ze wszystkim na ostatnią chwilę, ale i pamiętajmy, że nie musimy też robić wszystkiego naraz. Świadomie i rozsądnie dysponujmy wydatkami, by w ostateczności przygotować się na kolejny rok.