Zanurz się w amerykańskim śnie

Zanurz się w amerykańskim śnie

Nowa moda napływająca zza oceanu to coś, do czego możemy się już przyzwyczaić. Niemal wszystkie najbardziej istotne aspekty w dzisiejszym społeczeństwie europejskim miały większe lub mniejsze relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Chociaż nie powinniśmy zapomnieć o swojej własnej kulturze i tradycjach, to jednak czasami warto zaczerpnąć niektórych klasyków prosto z USA.

Kultowe cztery kółka

Route 66 i inne ciągnące się kilometrami drogi na terenach pozbawionych jakichkolwiek zabudowań stanowią jeden z najczęstszych obrazków w kinematografii. Oczywiście, takie ujęcia mają swój klimat dzięki krajobrazowi, ale nie tylko. Trzeba również znaleźć taki samochód, który będzie kojarzyć się właśnie z bezdrożami i wieloma godzinami podróży. Jeżeli chcesz poczuć to na własnej skórze, to import aut z USA będzie najlepszym rozwiązaniem. Stany Zjednoczone słyną nie tylko z muscle carów i sportowych samochodów. To także bardzo duża liczba minivanów, które także doskonale nadadzą się dla tych z Was, którzy posiadają większą rodzinę lub bardzo często podróżują z dużym bagażem.

Tradycyjne posiłki

Trudno namawiać kogoś, żeby jadł w amerykańskich restauracjach sieciowych rozsianych po całym świecie. Fast foody to okazjonalnie wygodne rozwiązanie, ale z pewnością nie najzdrowsze. Od Amerykanów na pewno można wziąć jednak wiele innych tradycji związanych z szeroko rozumianym spożywaniem posiłków. Dobrym przykładem mogą być regularne spotkania w sąsiedztwie. Trudno wyobrazić sobie sobotnie, letnie popołudnie na przedmieściach Nowego Jorku, Detroit lub Kansas bez unoszącego się w powietrzu zapachu grilla. Takie popołudnia to nie tylko świetna zabawa i wiele śmiechu oraz dobrego jedzenia. Przede wszystkim jednak cementują one relacje osób mieszkających tuż obok siebie, co w dzisiejszych czasach bardzo zanika w naszym kraju.

Szklanka do połowy pełna

Oprócz zacieśniania więzi z sąsiadami, Polakom bez wątpienia brakuje optymistycznego podejścia do życia. Zupełnie inaczej wyglada to w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam znajduje się największa liczba odkrywców naszych czasów, którzy po wielu latach testów w końcu opracowali nieznane dotąd rozwiązanie technologiczne. Trudno wyobrazić sobie takie działanie w momencie, kiedy w naszym przekonaniu dominuje wszechobecne, sceptyczne myślenie. Jak widać, w Stanach Zjednoczonych powstaje bardzo duża liczba specjalnych regionów, w których najlepsi z najlepszych w swoim fachu bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą, dzięki czemu cały świat może się dalej rozwijać.